Meetings
Members

2015 yılında kurulan ve hemen ardından sosyal sorumluluk projeleri, sağlık, sosyal ve kültürel etkinlikler ile adını duyuran kulübümüz, adadanın sadece Karpaz bölgesinde değil, her yerinde başarı ve övgüyle taçlandırılmış ve geniş kesimlerce kabul edilmiştir. Kulübümüzün uzun bir geçmişi olmasa da, kısa dönemde yapmış olduğu projeler, devletin farklı kurum ve kuruluşları ile ve diğer tüzel kuruluşlarla iş birliği içinde hayata geçirmiş olduğu güzel ve anlamlı aktivitelerimizden sizlere bahsetmek istiyoruz.

 

Bir Çocuk Da Sen Giydir Kampanyası

#helpusbuyclothesforchildren

Kurucu üyemiz ve 2016 - 2017 dönem başkanımız Lion Selda Şafak öncülüğünde ve ülkemizin saygın medya kuruluşlarından olan Diyalog Medya Grubu, Diyalog Gazetesi'nin iş birliğinde hayata geçen 'Bir Çocuk Da Sen Giydir' kampanyamız, 2017 - 2018 ve 2018 - 2019 dönemlerinde devam ederek, bugüne kadar 300'den fazla ihtiyaçlı çocuklarımızın Kurban Bayramı öncesinde giydirilmesine yardımcı olmuştur. Ülkemizin diğer yerel medya kuruluşları tarafından da desteklenen bu anlamlı kampanyamız, kulübümüzün 'marka aktivitesi' olarak kabul görmektedir.

 

Gençlerle Buluşma: Bafra Plaj Voleybolu

#BafraBeachVolleyballTournament

Kurucu üyemiz ve 2016 - 2017 dönem başkanımız Lion Selda Şafak öncülüğünde başlayan bu sosyal ve sportif aktivitemizin amacı, Lions hareketi ve gençliğin buluşmasıdır.  Bu aktivitemiz gönüllü çalışan gençlerimizle hayat buluyor. Ayrıca, devletimizin önemli kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde organize edilen plaj voleybolu aktivitemiz, kulübümüzü ve devlet kuruluşlarını ve de bürokrasiyi bir araya getiriyor. Bir başka marka aktivitemiz olma yolunda hızla ilerleyen Bafra Plaj Voleybolu Turnuvası’nın gelecek yıllarda daha da büyük bir organizasyona dönüşmesi bekleniyor.

 

Diyabet Taraması

Kulübümüzün kurulduğu yıldan itibaren hiç aksatmadan hayata geçirdiği ve Uluslararası Lions ana aktivitelerinden birisi olarak kabul edilen diyabet taraması, diyabet farkındalığı bizlerinde üzerinde önemle durduğu aktivitelerdendir. Mehmetçik Sağlık Merkezi ve Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanlığı ile istişare ederek hayata geçirdiğimiz diyabet taraması, Karpaz bölgesinde pek çok kişiye ücretsiz bir şekilde ulaştırılmış ve farkındalık yaratılmıştır.

 

Kan Bağışı: Kan Ver Hayat Kurtar

Kuruluşumuzdan buyana, kan bağışının ne denli olduğunun bilincinde hareket ederek, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile birlikte, Karpaz bölgesindeki pek çok yerleşim yerlerinde kan bağışı kampanyaları düzenleyerek, kan bağışının hayat kurtamadaki rolünün önemini bölge insanlarıyla paylaştık.

 

Kanser Hastalığı - Onkoloji Yardımları ve Ziyaretleri

Tüm dünyada olduğu gibi, kanser hastalığı, sağlık aktivitelerinin en önemli konularının başında gelmektedir. Kulübümüz, bu konuda, özellikle onkoloji servislerini sıkça ziyaret ederek, anlamlı bağışlarda bulunmuştur ve bulunmaya devam edecektir. Bunların dışında, Kanser Dernekleri ile sıkça bir araya gelen kulübümüz, maddi ve manevi yardımlarda bulunmuş ve imkanları doğrultusunda kanser derneklerinin yanında yer almaya devam etmektedir.

Lions Clubs International News
Connect with Us Online
Twitter