Meetings
Members

 TİYATRO AKTİVİTESİ

1 Mart Çarşamba günü Ankara Akademi Sanat Tiyatrosunda ‘Köprüden önce son çıkış’ adlı oyun için toplu bilet alınmıştır. Bilet bir kişi 20 TL dir. Elde edilen gelir  Yenimahalle Lions kulübü öncülüğünde yapılan Madde bağımlılığı ile Mücadele temalı Kısa Film Yarışması için kullanılacaktır.

 Madde bağımlılığı ile Mücadele temalı Kısa Film Yarışması

6 ŞUBAT 2017 -31 MART 2017 tarihleri arasında Türkiye'deki tüm üniversite öğrencilerini kapsayan Madde bağımlılığı ile Mücadele temalı Kısa Film Yarışması yapılacaktır. 

19 Nisan 2019  -Toplumumuzda önemli bir sorun olarak görülen kadına ve çocuğa yönelik şiddetle mücadelede Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi Medisep Öğrenci grubu, Uluslararası Lions MD118-U Lions kulüpleri, 118-U Anıttepe Leo Kulübü, Türkiye Barolar Birliği ve Genç Girişim Yönetişim Derneği  ile ortaklaşa  olarak en önemli hedef gurup olan üniversite öğrencileri arasında konuyla ilgili farkındalık yaratmak üzere bir  Esaretten Cesarete isimli kısa film yarışması düzenlemiştir.  Sunuculuğunu TRT Haber merkezinden Sn Oya Eren’in yaptığı yarışmanın GALA’sı ve Ödül Töreni 19 Nisan 2019 Cuma günü Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Yerleşkesi M salonunda yapılmıştır. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sn.Prof.Dr.Haluk Özen, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sn.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu ve Genç Girişim Yönetişim Derneği  Başkanı Sn.Nezih Allıoğlunun katılarak ödül verdiği yarışmada ödül kazananlar aşağıda bildirilmiştir. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversiteleride okuyan  üniversite öğrencilerinin yaptığı 53 film yarışmaya katılmıştır. Sonuçlar www.esarettencesarete.org sitesinde yayınlanmıştır.

Link: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/esaretten-cesarete-odulleri-belli-oldu-41205449

 

Lions Clubs International News
Connect with Us Online
Twitter