Meetings
Members

 Yamanlar Lions Kulübü İzmir Tarım, Sera Ve Hayvancılık Fuarında

Orion Fuarcılık tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve Ege Bölgesinin tarım potansiyelini Türkiye geneline tanıtan Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı, 19–22 Kasım’da İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleştirdi. İzmir’i 4 gün boyunca tarımın merkezi haline getiren fuarda, yabancı firma ziyaretlerini kapsayan etkinlikler ve ikili firma görüşmeleri organizasyonları yapıldı. İzmir Yamanlar Lions Kulübü Çevre İl ve ilçelerden gelecek ziyaretçilere Türk Lion’unu tanıtmak amacıyla “Dünya Tarım Devleri İzmir’de Buluşuyor” sloganıyla yola çıkan ve uluslararası tanıtım çalışmaları ile yurtdışı katılımcı ve ziyaretçi sayısını da her yıl arttıran AGROEXPO Eurasia Fuarına katıldı.
İzmir Yamanlar Lions Kulübü Başkanı Sayın Erdem Şeneroğlu, “Kulüp olarak katıldığımız AGROEXPO Eurasia Fuarı, beklediğimiz den fazlasıyla ilgi gördük. Standımızı ziyaret eden ziyaretçilerin yoğun ilgisi bizleri oldukça memnun etti. Türk Lions’unun neler yaptığını ve ne konularda çalışmalarını geçekleştirdiğini anlatma fırsatını bulduk dedi.
Sayın Şeneroğlu, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda laik ve katılımcı demokrasinin geliştirilmesi yönünde çalışmalara katkıda bulunarak, karşılıksız gönüllü hizmetler sunarak insani değerleri yüceltmek, ulusal ve uluslararası sevgi ve anlayış ruhu yaratarak ülkemizin çağdaş dünya içindeki yerini almasını sağlamak hepimizin görevidir. Biz Lion’lar ülkemizin şartları doğrultusunda elimizden gelen çabaları göstererek çevremizi harekete geçirerek yardım ve desteklenmesi gerekenler ve yerleri belirleyerek oralara aktararak, sorunlarını bir nebzede olsa çözebilmektir. Bizler Sağlık alanında; önlenebilir körlük, uyuşturucu bağımlılığı, diyabet gibi konularda, Hizmet alanında; Yaşlılara ve engellilere hizmet, çevre gibi konularda, Eğitim alanında; Okuma yazma kurs ve bursları, beceri kazandırma kursları gibi konularda ve bunlara benzer birçok konuda hizmet etmektedirler.
İzmir Yamanlar Lions Başkanı Sayın Lion Erdem Şeneroğlu, 118-Y Geçmiş Genel Yönetmeni Sayın Lion Ali Rıza Değer ve İstanbul Erenköy Lions Kulübü Üyesi Sayın Lion Ziya İmren’in Fuar alanında ki stantlarını ziyaret ederek kendilerine güç verdiğini ve katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi. 
Bu yıl ki konsepti “İyi Tarım” ile yola çıkan Agroexpo Eurasia Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı, İzmir’in Dünyaya açılan vitrini oldu. İzmir Tarım Fuarı’na 4 günde yaklaşık 500 otobüs ve İzmirli ziyaretçilerle takribi 115.000 kişinin ziyareti ile gerçekleşti.

  Yamanlar Lions Kulübü İzmir Enternasyonal Fuarında

İzmir Yamanlar Lions Kulübü sosyal sorumluluk çerçevesinde, ziyaretçilere  hizmetlerin konusunda bilgilendirmek ve halkın sosyal sorumluluklarına katkıda bulunmak için, 28 Ağustos-09  Eylül 2009 tarihinde yapılan İzmir Enternasyonal Fuarına katıldı. Geçen senede fuara katılan Yamanlar Lions Kulübü ziyaretçilerin yoğun ilgisinden oldukça memnun oldu. Stantlarını ziyaret eden misafirlerine çeşitli broşürlerle bilgilendirip Türk Lionsu olarak neler yaptıklarını anlattılar.

 

 

YABANCI ÖĞRENCİLERDEN FOLKLOR GÖSTERİSİ

Her yıl gençler arası değişim programı nedeniyle İzmir'e gelen yabancılar, Ege yöresine ait folklor danslarıyla büyüledi. 21 yabancı öğrencinin Tarihi Havagazı Kültür Merkezinde sergilediği dansları izleyenler coşkuyla alkışladılar. Sadece 15 günde öğrendikleri Ege Oyunları ile davetlileri hayrete düşüren gençler, son gecelerinde hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadı.

YABANCI ÖĞRENCİLERDEN FOLKLOR GÖSTERİSİ Her yıl gençler arası değişim programı nedeniyle İzmir'e gelen yabancılar, Ege yöresine ait folklor danslarıyla büyüledi. 21 yabancı öğrencinin Tarihi Havagazı Kültür Merkezinde sergilediği dansları izleyenler coşkuyla alkışladılar. Sadece 15 günde öğrendikleri Ege Oyunları ile davetlileri hayrete düşüren gençler, son gecelerinde hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadı. İzmir Yamanlar Lions Kulübü ve İzmir Bahar Lions Kulübü'nün her yıl gerçekleştirdiği gençler arası değişim programı çerçevesinde Danimarka, Hollanda, Finlandiya, Norveç, Almanya, Macaristan, İsrail, Polonya, Belçika, İtalya , Sırbistan, Fransa, Fas ve Amerika’dan 1 aylığına İzmir'e gelen toplam 21 öğrenci, misafirlik sürecinin 15 günlük kısmını ailelerin yanında, 15 gününü ise kampta geçirdi. Lionlar tarafından kamp süresince Manisa’dan Spil dağına, Marmaris'e, Fethiye'den Efes Harabelerine, Meryem Ana'ya, ve İzmir de ki turistik bölgeleri gezen yabancı gençler, tarihi Havagazı Kültür Merkezinde düzenlenen yemekle uğurlandı.

KÜLTÜRLERİN KAYNAŞMASI: Bu bir aylık süreç içerisinde Türk gelenek ve göreneklerini öğrenen yabancı gençler, Gecede Ege Yöresi oyunlarını sergiledi. Profesyonel dansçıları aratmayan yabancı gençler, kendilerini ağırlayan Lion’ların coşkulu alkışlarını aldı. Genel Yönetmen Erdal Eminoğlu’nun önderliğinde gerçekleşen buluşmanın ev sahiplerinden Yamanlar Lions Kulübü Başkanı Erdem Şeneroğlu ile Bahar Lions Kulübü Başkanı Deniz Say, gecede birer konuşma yaptı. Yamanlar Lions Kulübü Başkanı Erdem Şeneroğlu, Lions Kulüpleri’nin hizmet alanlarından biri olan, Uluslararası Gençler Arası Değişim Programı ile Dünya da, takribi 39 ülkede 100 civarında Lions Gençlik Kampı açılmakta ve bu kamplara, başarılı 16-22 yaşları arasındaki gençler diğer ülkelerdeki kulüplere misafiri olarak o ülkeleri ziyaret etmek üzere seçilerek gönderilir. Gençler gittikleri ülkelerin kendine özgü yaşam biçimlerini inceleyerek, başka toplumlar ve kültürleri hakkında bilgi edinirler. Bizler gençleri misafir edip Türkiye'nin çeşitli illerini gezdirerek, onların Türk kültürünü tanıyarak ülkelerine döndüklerinde anlatmalarını ve kültürler arası kaynaşmayı amaçlamaktayız.

DOSTLUK KÖPRÜSÜ "Lionlar olarak gençlerimizin sosyal ve kültürel fikir alışverişlerinde bulunmalarına ve dostluklar kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Bu da Türkiye'nin tanıtımına ciddi anlamda katkı sağlıyor. Bize destek veren ailelere teşekkür ediyoruz" Konuşmaların ardından gecenin anısına öğrencilere kulüp flamaları ve çeşitli hediyeler verildi.

Lions Clubs International News
Connect with Us Online
Twitter